Yhteystiedot

Etusivu » Yhteystiedot

Henkilöstö

JOHANNA TIKKANEN

Toiminnanjohtaja
Kaksoisuraohjaus
RSMP Koulumotivaatiovalmentaja 
044 718 1790
johanna.tikkanen@kuopio.fi

ANTTI HEINÄNEN

asiantuntijatoiminnan koordinaatttori
fysiikkavalmennus
045 1394101
antti@marsumove.fi

HERKKO KOSKI

valmennuskoordinaattori
jääkiekkolehtori, valmentaja
0440552122
herkko.koski@kalpa.fi

LARI KILPELÄINEN

Koululiikunnan koordinaattori
Urheiluluokat
044 718 1439
lari.kilpelainen@kuopio.fi

Oppilaitokset ja yhteyshenkilöt

Kuopion klassillinen lukio: Jyrki Blom, urheilukoordinaattori, jyrki.blom@opedu.kuopio.fi, p. 044 518 4549

Leppävirran lukio: Sari Ihalainen, sivistysjohtaja, sari.ihalainen@leppavirta.fi, p. 044 797 5669

Nilsiän lukio, Tahkon alppikoulu: Veli-Matti Kuusela, toiminnanjohtaja/ valmentaja, veli-matti.kuusela@kuopio.fi, p. 044 748 2368

Pielaveden lukio: Miika Kräkin, rehtori, miika.krakin@pielavesi.fi, p. 040 489 4197

Siilinjärven lukio: Aurora Hansen, rehtori, aurora.hansen@siilinjarvi.fi, p. 044 740 1320

Savon ammattiopisto: Hanna Linnilä, valmennuskoordinaattori / opinto-ohjaaja, hanna.linnila@sakky.fi, p. 044 785 3093

Itä-Suomen yliopisto: Tuija Pasanen, opiskelijapalvelun päällikkö, tuija.pasanen@uef.fi, p. 044 716 2145

Savonia-ammattikorkeakoulu: Pirjo Venhovaara, opinto-ohjaaja, pirjo.venhovaara@savonia.fi, p. 044 785 5009

Hatsalan klassillinen koulu: Jaana Koivistoinen, rehtori, jaana.koivistoinen@kuopio.fi, p. 044 718 4501

Jynkänlahden koulu: Jari Harjula, rehtori, jari.harjula@kuopio.fi, p. 044 718 4661

Seurat ja valmentajat

Alppihiihto: Tahkon alppikoulu, Veli-Matti Kuusela, veli-matti.kuusela@kuopio.fi, p. 044 748 2368,
Eemeli Pirinen, Roope Leskinen, Janne Partanen, Kati Partanen

Jalkapallo: KuPS ry, Esa Pekonen, esa.pekonen@juniorikups.fi, p. 040 517 8861, Tero Taipale 

KuPS Oy Tatu Tiihonen, tatu.tiihonen@kups.fi

Jääkiekko: Juniori-KalPa, Herkko Koski, jääkiekkolehtori, herkko.koski@kalpa.fi, p. 044 055 2122
Niko Kallela ja Matias Ikonen (U18),  Marjo Voutilainen (naiset)

Lentopallo (Kuopio): Puijo Wolley, Jukka Lehtonen (naisten edustus), jukka.lehtonen@puijowolley.fi, p. 044 712 0992 
Elina Salomäki (toisen asteen vastuuvalmentaja): elina.salomaki@puijowolley.fi
Petteri Penttinen (pojat) petteri.penttinen@hotmail.fi

Lentopallo (Pielavesi): Pielaveden Sampo, Sergei Ivanov

Salibandy: Salibandyseura Welhot, Mikko Tiihonen, mikko.tiihonen@welhot.fi, p. 050 548 6654, Simo Leppänen

Maastohiihto: Mika Venäläinen, mika.venalainen@kuopio.fi, p. 044 718 2516, Jarmo Heikkinen, jarmo.heikkinen@opedu.kuopio.fi

Mäkihyppy ja yhdistetty: Puijon Hiihtoseura, Kimmo Savolainen, kimmojsavolainen@gmail.com, p. 045 110 9575

Suunnistus: Kuopion suunnistajat, Hannu Airila

Taitoluistelu: Kuopion Taitoluistelijat, Elena Tytenko, elenatytenko@gmail.com,
Kuopion Luisteluseura, Emilia Simonen yl.valmentaja@gmail.com

Telinevoimistelu: Kuopion Reippaan voimistelijat, Meiju Virta, virta11@msn.com, p. 044 259 9770

Uintiurheilu: Kuopion Uimaseura, Mikko Lonka (uinti), mikko.lonka@kuus.fi p. 044 235 6212, Teemu Turunen (vesipallo), Veera Hakkarainen (taitouinti)

Yleisurheilu: Kuopion Reipas, Matti Haatainen, matti.haatainen@kuopionreipas.fi, p. 044 591 5617

Pesäpallo (Siilinjärvi): Siilinjärven pesis, Tommi Luostarinen, tommi.luostarinen@siipe.fi, p. 044 259 8337
Puijon Pesis, Ismo Huotari, ismo@puijonpesis.fi

Jalkapallo (Siilinjarvi): Tomi Kukkonen

Fysiikkavalmennus (Kuopio): Jussi Hämäläinen, jussi.hamalainen@opedu.kuopio.fi, p. 044 718 4534
Fysiikkavalmennus (Leppävirta): Leppävirran Viri, Reetta Nenonen, hiihtelija@gmail.com, p. 050 3391600,
Fysiikkavalmennus (Siiilinjärvi): Ella Riekkinen, ella.riekkinen@siilinjarvi.fi

Asiantuntijatoiminta

Fysioterapia: Jari Puustinen, jari.puustinen@sporto.fi, Joona Kokkola, jones.kokkola@gmail.com

Ravintovalmennus: Jaakko Mursu, jaakkojuhanimursu@gmail.com, p. 050 573 1378

Taitovalmennus: Antti Heinänen, antti@marsumove.fi, p. 045 139 4101

Terveys- ja lääkäripalvelut: Terveystalo Kuopio, Jussi Huttunen, p. 050 598 7013

Urheilupsykologia: Saara Grönholm, saara.gronholm@coronaria.fi, p. 040 627 5261

Yritysyhteistyö: Arto Kuuluvainen

Kuopion alueen urheiluakatemia

Hannes Kolehmaisen katu 4
70110 Kuopio
+ 358 44 718 1790

Kaikki yhteystiedot >>